Misja wydawnictwa Te Deum
Wydawnictwo Tradycji Katolickiej „Te Deum” działa od ponad dwudziestu pięciu lat. W tym czasie wydano wiele książek ważnych dla duszpasterstwa prowadzonego przez Bractwo Kapłańskie św. Piusa X w Polsce.
Działalność wydawnicza i handlowa Te Deum prowadzona jest przede wszystkim dla dobra dusz i w służbie Kościołowi i stawia sobie za cel publikowanie i dystrybuowanie książek prezentujących zdrową naukę Kościoła, niedostępną w posoborowym kryzysie, a zatem wydawanie encyklik i innych dokumentów papieskich, katechizmów, literatury apologetycznej oraz najlepszych tradycyjnych opracowań teologicznych.
Pierwszeństwo w publikowaniu mają prace wspomagające misję Bractwa, zwłaszcza opisujące i diagnozujące kryzys w Kościele oraz wyjaśniające stanowisko Bractwa względem istotnych i aktualnych zagadnień. Potrzeby duszpasterskie wiernych wymagają również dostarczania im ksiąg przydatnych do modlitwy (modlitewników, mszalików) oraz najlepszej literatury z zakresu duchowości. Niezbędne są też dobre publikacje pomagające w wypełnianiu obowiązków stanu, m.in. dla dzieci, ludzi młodych, małżonków i rodziców.
Ważne miejsce w planach w Wydawnictwa Te Deum i jego Księgarni zajmują książki wyjaśniające fundamenty naszej wiary, czym jest Tradycja katolicka i Bractwo Kapłańskie św. Piusa X. Dotychczas pojawiły się na półkach księgarni katechizmy przedsoborowe, jak katechizm św. Piusa V, katechizm św. Piusa X, czy Piotra kard. Gasparriego, książki z zakresu teologii, teologii moralnej, liturgiki, których celem jest przede wszystkim edukacja, przywracanie polskim katolikom wiary naszych ojców. Pojawiły się książki na temat Mszy w tradycyjnym rycie rzymskim, których celem jest nie tylko nauczenie wiernych uczestnictwa we Mszy św., ale także wyjaśnienie różnic Mszy wszech czasów z nową Mszą Pawła VI, aby na tej podstawie wyjaśnić konsekwencje panującej obecnie w Kościele herezji modernizmu.
Kluczową rolę w edukacji wiernych Tradycji odgrywają wydane przez Te Deum po polsku dzieła założyciela Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X, arcybiskupa Marcela Lefebvre’a. Takie dzieła jak „Msza wszech czasów”, „Kapłańska świętość”, „Oni Jego zdetronizowali” czy „Oskarżam sobór” są niezbędne do zrozumienia brzemiennych w skutkach zmian w Kościele powszechnym po II Soborze Watykańskim. Już w 1999 r. wyszedł w Te Deum drukiem po polsku zbiór kazań abp. Lefebvre’a z lat 1975–1991, gdzie niejako z pierwszej ręki dowiadujemy się, jakie były motywacje Arcybiskupa, dlaczego powstało Bractwo i jakie to ma konsekwencje dla Kościoła rzymskokatolickiego oraz skąd Arcybiskup i kapłani Bractwa czerpali – i czerpią do dziś – siłę do realizacji misji zachowania tradycyjnego katolicyzmu w warunkach otwartego konfliktu kreowanego przez posoborowych papieży, Kurię Rzymską i biskupów miejsca, gdziekolwiek kapłani Bractwa podejmują swoją działalność stricte misyjną.
Wiele innych tytułów wydanych przez Te Deum od początku pracy wydawnictwa jest dostępnych w księgarni internetowej i Księgarni Wydawnictwa Te Deum w Warszawie. Mogły się one ukazać i ukazują dzięki pracy wielu ludzi, którzy przez cały ten czas podejmują pracę w wydawnictwie lub zostali jego współpracownikami.