Serce naszej wiary

a0d1148c19483daeea83153d22428dc9
  • nowość
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

[Przedsprzedaż] - Książka dostępna w ofercie przedsprzedaży w promocyjnej cenie. Spodziewany termin dostawy książki z drukarni: 01-07-2024.
Zamówienie zawierające książkę w ofercie przedsprzedaży wraz z innymi pozycjami dostępnymi w ofercie, będzie realizowane po dostawie książki z Przedsprzedaży.Uprzystępnić zrozumienie głębokich Tajemnic, jakie się sprawuje codziennie na naszych ołtarzach podczas Mszy Świętej wszech czasów – to wzniosły cel tej książki. Autor na kanwie głównych momentów Najświętszej Ofiary snuje oryginalne i głębokie refleksje. W słowa, które przez samo częste używanie uległy pewnemu zmechanizowaniu, wkłada pełną treść i tłumaczy ich właściwy sens. Odświeża znane od dawien dawna, ale często zapominane, znaczenie symboliki liturgicznej.

Uczestniczyć we Mszy Świętej, znaczy nie tylko modlić się wespół z ludem, kapłanem i Chrystusem, ale także współofiarować. Nie tylko biernie, ale i czynnie winniśmy brać udział we Mszy Świętej! Msza Święta jest ofiarą. Jest prawdziwą, żywą ofiarą Chrystusa. Pierwszym warunkiem dobrego uczestniczenia we Mszy Świętej jest prawda. Uzgodnienie wewnętrznego nastroju z ofiarą na ołtarzu. Usposobienie ofiarne! Służba Boża, w której nie ma tego wewnętrznego pokrewieństwa między uczestnikami i Ofiarą, jest kłamstwem – jest obłudą!


ks. Robert Mäder (1875–1945) – urodzony w Szwajcarii, prałat, wieloletni proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Bazylei; ceniony kaznodzieja, animator edukacji i kultury katolickiej w protestanckim kantonie Bazylei.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl